Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Domowe sposoby na rozstępy

Domowe sposoby na rozstępy mogą być doskonałym uzupełnieniem standardowych środków na tę dolegliwość. Co prawda rzadko który z domowych sposobów ma potwierdzone działanie, ale cóż szkodzi spróbować, prawda? Zawsze jest szansa, że w Twoim przypadku niekonwencjonalne metody mogą skutecznie przyśpieszyć usuwanie rozstępów. Oto najbardziej popularne domowe sposoby na rozstępy.

Rozstępy mogą powstawać z wielu przyczyn. Najczęściej powstają one u kobiet w ciąży, gdyż przybieranie na wadze i zmiany hormonalne mogą znacząco sprzyjać ich rozwojowi. Rozstępy mogą pojawić się także w czasie znacznego przybierania na wadze lub odchudzania oraz u szybko rozwijających się nastolatków.

Przed zastosowaniem jakiekolwiek sposobu upewnij się, że nie masz żadnych przeciwwskazań do jego stosowania.

Sposób 1

Wiele osób zapomina jak korzystne dla ciała mogą być ćwiczenia fizyczne. Niektórzy specjaliści twierdzą, że aktywność fizyczna znacznie ujędrnia skórę oraz sprawia, że rozstępy znikają dużo szybciej. Zalecana ilość aktywności fizycznej to minimum 4 godziny tygodniowo.

Sposób 2

Jednym z najprostszych i najbardziej dostępnych domowych sposobów na rozstępy jest olejek lawendowy. Nakładaj go na rozstępy około 2-3 razy dziennie.

Sposób 3

Nakładanie na rozstępy świeżego soku z aloesu lub kremu/żelu z dużą jego zawartością może powodować znaczne rozjaśnienie lub nawet całkowite usunięcie rozstępów.

Sposób 4

Wykonuj kilka razy w tygodniu masaż miejsc dotkniętych rozstępami. Do przygotowania olejku do masażu potrzebujesz:

  • kilka kropli olejku lawendowego,
  • kilka kropli olejku z rumianku,
  • 15 ml olejku z awokado, migdałów lub jojoba.

Sposób 5

Dołącz do swojej diety zielone warzywa liściaste, pomidory oraz wątróbkę. Dostarczą one do Twojego organizmu niezbędnych witamin oraz składników odżywczych niezbędnych do walki z rozstępami.

Sposób 6

Spożywaj nasiona i orzechy zawierające cynk. Udowodniono ich wpływ na redukcję rozstępów.

Sposób 7

Masło kokosowe może być bardzo pożyteczne w terapii redukującej rozstępy. Nakładaj je na rozstępy przynajmniej 2 razy w tygodniu.