Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak pozbyć się rozstępów?

Jak mówią specjaliści rozstępy to nie choroba, to tylko problem natury kosmetycznej, z którym możesz i powinieneś podjąć walkę. Możesz to uczynić na kilku polach.

Od czego warto zacząć?

Na początek warto udać się do specjalisty, który spojrzy na nasz problem okiem eksperta i doradzi, która z metod dostępnych na rynku będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Szereg badań pokaże, w jakiej fazie rozwoju znajdują się rozstępy. Trzeba bowiem wiedzieć, że rozstępy mogą mieć dwie fazy rozwoju – fazę czerwoną (przybierają wtedy barwę od krwistoczerwonych po ciemnofioletowe), określaną przez specjalistów również fazą zapalną. Jest to najlepszy etap na pozbycie się ich. Drugi etap to faza perłowa (od koloru jasno białego, perłowego), nazywana przez specjalistów fazą bliznowacenia, ponieważ rozstępy zaczynają wtedy przypominać niewielkie blizny, które można usunąć tylko dzięki profesjonalnym zabiegom kosmetycznym lub dermatologii estetycznej.

Skuteczne nowinki kosmetyczne?

Zanim sięgniemy po bardziej inwazyjne zabiegi, warto zastanowić się nad skutecznością tych mniej inwazyjnych – np kremów na rozstępy. W ich składzie znajdują się substancje, które pobudzają produkcję kolagenu, naturalnej substancji, która odpowiada między innymi za elastyczność i jędrność skóry. Warto więc dokładnie przestudiować etykietę, zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś specyfiku. Pomocniczo również w produktach na rozstępy stosuje się mocznik, czy alantoinę, które zmiękczają naskórek i sprawiają, że jest on delikatniejszy.

Wiele z wymienionych wyżej substancji wykazuje również właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, czy regenerujące naskórek. Oczywiście w składzie tych kosmetyków nie może również zabraknąć tych najważniejszych – witamin, a szczególnie witaminy A, E i K, które odpowiadają za wygląd i kondycję naszej skóry.

Rewelacyjnym kosmetykiem, który nie tylko zapobiega powstawaniu rozstępów, ale również redukuje te już istniejące jest Revitol Stretch Mark. Krem skomponowany jest z naturalnych składników, co czyni go w 100% bezpiecznym i skutecznym. Na jego skuteczność wpływa również zastosowanie takich komponentów, jak: skrwalen 10%, którego główną właściwością jest silna regeneracja skóry, witamina E cechująca się się silnym działaniem antyoksydacyjnym i regeneracyjnym skóry, witamina A Palmitate, wpływająca bardzo korzystnie na widoczność rozstępów i wspomagająca wzrost nowych komórek skóry, witamina D3 - niezbędna w procesie produkcji nowych komórek skóry, DL-Penthenol - stymulujący wzrost i regenerację komórek skóry, wyciąg z aloesu zwyczajnego (Aloe Vera) - znany jako środek leczący blizny oraz wyciąg z pestek grejpfruta - wspomagający produkcję kolagenu i elastyny. Revitol Stretch Marks to doskonały wybór na nieinwazyjne pozbycie się rozstępów.

Trzeba pamiętać jednak, że jak każdy kosmetyk lepiej wchłania się w skórę, jeśli go w nią wmasujemy. Ciepło bowiem, które się wytwarza w czasie masażu, otwiera pory skórne i pozwala kosmetykowi wniknąć w głębsze warstwy skóry. Warto również wykorzystać do aplikacji czas po kąpieli.

Wtedy skóra jest zrelaksowana i bardziej chłonna substancji odżywczych, a więc rezultaty będą szybciej widoczne. Oczywiście od pierwszej aplikacji do wizualnych rezultatów może upłynąć trochę czasu, niemniej jednak pierwszy krok już został osiągnięty.

Mniej profesjonalne kosmetyki świetnie sprawdzają się również w profilaktyce, jeśli wiemy, że skóra narażona jest na powstawanie rozstępów, lub spodziewamy się, że najbliższym czasie będzie poddana gwałtownemu rozciągnięciu (np. na skutek ciąży, czy ćwiczeń na siłowni), warto rozpocząć aplikacje, zanim pierwsze rozstępy pojawią się na skórze.

Przegląd metod stosowanych w walce z rozstępami.

Zabiegi, które spotykamy w gabinetach kosmetycznych, czy specjalistycznych ośrodkach urody, są dużo skuteczniejsze niż stosowanie kosmetyków, trzeba pamiętać jednak, że są one również dużo bardziej inwazyjne i co tu ukrywać – dużo droższe.

W szerokiej ofercie znajduje się dermabrazja – mikro i chem, peelingi chemiczne, mezoterapia, laserowe usuwanie rozstępów, i to najbardziej inwazyjne, chirurgiczne usuwanie rozstępów.

Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry preparatami odżywczymi, które działają tuż pod powierzchnia skóry i pobudzają produkcję kolagenu. Najczęściej używa się do tego krzemionki lub zmieszanego kwasu salicylowego. Dzięki temu zabiegowi skóra szybciej się regeneruje, jest lepiej „odżywiona“, a same rozstępy są płytsze, przez co mniej widoczne i prawie wcale nie wyczuwalne.

Laserowe usuwanie rozstępów sprowadza się do ogrzania skóry leczniczym światłem lasera, dzięki któremu odparowują uszkodzone komórki, a zdrowe pozostają. Po kilku tygodniach tworzy się nowy, zaróżowiony lekko naskórek, który przybiera po jakimś czasie właściwą barwę. W ten sposób możliwe jest stuprocentowe pozbycie się rozstępów.

Peelingi chemiczne polegają na złuszczaniu naskórka, poprzez nałożenie na niego skoncentrowanego kwasu glikolowego i trójchlorooctowego. Rozstępy pod wpływem działania kwasu stają się płytsze, a skóra bardziej gładka. Dzięki kwasom zostaje również pobudzona produkcja kolagenu.

Większość tych metod jest bardzo skuteczna w walce z rozstępami, jednak najważniejsza jest nasza systematyczność i dobre chęci.

Oczywiście istotny jest również czas, ponieważ od niego w dużej mierze zależy wybór metody leczenia. Warto jednak skonsultować się z lekarzem, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze najlepszej metody.