Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Kolagen na rozstępy

Rozstępy to problem przede wszystkim pań. To u nich pojawia się dużo częściej niż u panów. Czynnikami, które do pojawienia się tego problemu prowadzą są najczęściej ciąża, oraz okres dojrzewania. Sprawy, które są niemal oczywiste w życiu każdej pani. Pytanie brzmi co zrobić kiedy już rozstępy się pojawiają. W jaki sposób sobie z nimi poradzić?

Skąd w ogóle się biorą?

Aby zrozumieć, dlaczego niektóre metody będą bardziej skuteczne od innych, musisz najpierw poznać tajemnicę ich powstawania. Jest ona niezmiernie prosta. Rozstępy to popękana skóra, która to powstaje w wyniku uszkodzenia włókien kolagenowych. W normalnym warunkach kolagen jest niezmiernie odporny na rozciąganie, jednak w pewnych okolicznościach może dojść do wspomnianych pęknieć. Ciąża i nagła utrata, lub wzrost wagi to właśnie takie sytuacje. Wtedy to na Twojej skórze pojawiają się specyficzne czerwone, lub różowe bruzdy. Z czasem bledną, ale i tak będą wyraźnie „odcinać się” na ciele. Dlatego też, musisz zrobić wszystko aby się ich pozbyć.

Kolagen – metoda na rozstępy

Dlaczego akurat kolagen? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Jest on powiązany z pojawieniem się rozstępów (pamiętasz włókna kolagenowe z kilku linijek wyżej?). Im starsza jesteś tym mniej masz go w swojej skórze, przez co staje się ona bardziej podatna na pękanie, a więc na rozstępy. Stąd też, aby stała się ona znów elastyczna i pozbawiona bruzd powinnaś wspomóc trochę kolagen.

Metod tej pomocy jest kilka. Wybór tak naprawdę należy do Ciebie. Warto jednak zwrócić uwagę na różnice które są dość istotne. I tak na przykład istnieje możliwość, abyś zakupiła sobie preparat właśnie z kolagenem w postaci... kapsułek do łykania. Ciekawe jest w tym wypadku sposób dostarczania go do skóry. Otóż najpierw wędruje on przez gardło do żóładka gdzie trafia w postaci proszku, który potem ma być rozprowadzony po całym organizmie.

Jeśli taki sposób Ci nie odpowiada, możesz równie dobrze zastosować kosmetyki na rozstępy, które zawierają kolagen. Celem w obu wypadkach jest to, aby popękane włókna były z powrotem „wiązane”. Pewnym minusem może być fakt, że jednak dostarczasz ten kolagen z zewnątrz. Można jednak rozwiązać to nieco inaczej.

Uaktywnij swój kolagen

Zamiast stosować preparaty zawierające go, możesz zaopatrzyć się w takie, które aktywują działanie Twojego „własnego” kolagenu przy okazji działając na inne aspekty dotyczącego wyglądu skóry. Przykładem jest Revitol Stretch Mark. Kompleksowa usługa, którą ten preparat oferuje jest najlepszą bronią w walce z rozstępami. Bardzo istotne jest to, że zawiera on same naturalne składniki, a to zmniejsza do zera ryzyko skutków ubocznych. Znajduje się w nim między innymi skwalen (uzyskuje się go z wątroby rekina) regenerujący skórę, witamina E o podobnym działaniu, a także witaminę A – redukuje widoczność bruzd. Wszystkie składniki które znajdziesz w Revitol Stretch Mark mają jednak jeden cel nadrzędny – likwidację rozstępów.