Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Laserowe usuwanie rozstępów - podstawowe informacje

Dla większości kobiet rozstępy są nieuchronnym i nieprzyjemnym skutkiem ciąży. Pojawiają się one u blisko 70% wszystkich kobiet spodziewających się dziecka. Lecz nie oznacza to, że tylko one mają z tym problem, ponieważ rozstępy mogą dotykać także inne grupy osób. Dobrym przykładem są tu kulturyści mający rozstępy poprzez dążenie do szybkich przyrostów dużej masy mięśniowej. Niektórzy ludzie mają na tyle mało szczęścia, że nabywają rozstępy podczas okresu dojrzewania. Zmiany hormonalne i szybki przyrost masy ciała to dwa czynniki, które zdecydowanie sprzyjają powstawaniu rozstępów. Lecz jak się ich pozbyć?

Drogerie są wręcz wypełnione żelami, olejkami, kremami i suplementami diety pomagającymi w redukcji i profilaktyce powstawania rozstępów. Niestety ich skuteczność zależy w dużej mierze od indywidualnego przypadku i rodzaju rozstępów. Duży wpływ na skuteczność wszelkiego rodzaju kosmetyków ma także czas w którym ich używasz. Jeśli zaczniesz używać kosmetyków przeciw rozstępom jeszcze przed ich powstaniem to istnieje duża szansa, że im zapobiegniesz lub zminimalizujesz ich rozmiar. Problem powstaje wtedy, jeśli chcesz pozbyć się już istniejących rozstępów. Całkowite usunięcie głębokich rozstępów wydaje się niemal niemożliwe. Jednak rozwój technologii sprawił, że dzięki użyciu lasera rozstępy przestają być jakimkolwiek problemem.

Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg, który jest coraz bardziej popularny w Polsce. W zależności od części ciała i studia kosmetycznego, cena zabiegu waha się od 1500 do 2000 zł. Laserowe usuwanie rozstępów nie tylko wspomaga regenerację i modelowanie tkanki dotkniętej rozstępami, ale także wyrównuje jej koloryt. Zabieg laserowego usuwania rozstępów niesie ze sobą pewne ryzyko, lecz przypadki powikłań mają charakter wyłącznie incydencjalny.

Zabieg laserowego usuwania rozstępów można wykonać w większości dużych miast. Przed wykonaniem zabiegu warto jest zasięgnąć rady dermatologa i upewnić się czy na pewno możesz taki zabieg przeprowadzić na swoim ciele. Wybierając odpowiednie studio kosmetyczne zwróć uwagę na doświadczenie personelu, używany sprzęt oraz opinie na jego temat. Nie warto podejmować pochopnych decyzji, gdyż zabiegi wykonywane na kiepskim sprzęcie nie przynoszą zadowalających efektów.

Daj sobie kilka dni na zastanowienie się, wyszukanie informacji o sprzęcie dostępnym w salonie oraz porównanie opinii na temat różnych miejsc w których można wykonać laserowe usuwanie rozstępów. Da Ci to pełny obraz efektów jakich możesz się spodziewać oraz zaoszczędzi rozczarowania spowodowanego pochopnym wyborem.

Pamiętaj, że możesz zminimalizować ryzyko powstawania rozstępów poprzez używanie odpowiednich kosmetyków. Dokładnie przeanalizuj historię swojej rodziny - jeśli były w niej przypadki powstawania rozstępów to istnieje podwyższone ryzyko, że będziesz je mieć również i Ty. Dodatkowo w trakcie ciąży potraktuj regularne stosowanie kremów przeciw rozstępom jako obowiązek. Dzięki temu unikniesz stresu, obniżenia samooceny i dużych nakładów finansowych w przyszłości.