Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które powstają na skórze w wyniku pękania wiązań kolagenowych, stanowiących szkielet naszej skóry.

Na rynku znajduje się mnóstwo specyfików, które są rekomendowane do walki z rozstępami. Wyboru można dokonać w zależności od miejsca występowania, fazy, w jakiej się znajdują rozstępy, czy też nasilenia zmian.

Jak walczyć z rozstępami?

Pośród metod leczenia rozstępów znajduje się również ich laserowe usuwanie. Dzięki postępowi techniki i kosmetologii leczenie laserowe daje doskonałe rezultaty, sprawiając, że skóra większości pacjentów, staje się młodsza, bardziej jędrna i pozbawiona rozstępów.

Rodzaj terapii laserowej i jego oferowana cena często zależy od miejsca, wielkości i od wyboru spośród różnych opcji leczenia.

Biorąc pod uwagę te opcje, warto zwrócić się do lekarza z pytaniem, co będzie najlepsze dla nas pod względem kosztów, czasu trwania leczenia i rezultatów, jakich się możemy spodziewać po przeprowadzonym zabiegu.

Rodzaje zabiegów laserowych

Laseroterapia impulsowa emituje krótkie błyski światła o niskiej długości fali (od 585 do 595 nanometrów), aby dotrzeć do skóry właściwej, gdzie występują rozstępy. Laser wpływa na stan naszej skóry, poprzez pobudzanie do wzrostu kolagenu i elastyny. Elementy te są odpowiedzialne za elastyczność skóry, kolor i fakturę, a także ich brak lub niedobór wpływa na uszkodzenia powierzchni skóry. W takim wypadku terapia z udziałem lasera może trwać kilka miesięcy, do momentu, kiedy zobaczymy pierwsze rezultaty. Jeżeli nie widać żadnej zmiany, mogą być konieczne dodatkowe zabiegi.

Podobna do laseroterapii impulsowej, jest terapia przy udziale narzędzia znanego jako laser Fraxel. To najnowszej generacji system laserowy służący regeneracji i odmłodzeniu skóry. Fraxel jest stosowany na niewielkie punkty na skórze. Laser pobudza produkcję kolagenu i elastyny, pozostawiając skórę bardziej napięta, jędrniejszą, a rozstępy stają się mniej widoczne.

W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych procedur laser excimerowy nie pobudza wzrostu kolagenu i elastyny. Zamiast tego, ma na celu zmianę koloru rozstępów. Gdy laser jest stosowany na skórę, stymuluje produkcję melaniny, co sprawia, że smugi bardziej przypominają otaczającą skórę. Ten typ lasera jest najczęściej zalecany dla starszych rozstępy, gdyż nie poprawia struktury skóry, tylko kolor występujących na niej zmian.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Zaraz po wykonanym zabiegu skóra może być zaczerwieniona, czasami powstają na niej pęcherze typowe dla oparzenia, jednak efekt ten ustępuje po kilku dniach. Ile kosztuje zabieg laseroterapii?

Jaki jest koszt zabiegu?

W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu oraz powierzchni ciała oraz gabinetu cena wynosi od 1500 do 2000 zł.

A co zamiast?

Najlepszym sposobem zapobiegania rozstępom jest profilaktyka, czyli stosowanie odpowiednich kosmetyków antyrozstępowych, które nawilżają skórę, poprawiają jej strukturę, wzmacniają wiązania kolagenowe. Czasami jednak, mimo zastosowanych zabiegów, na skórze i tak pojawiają się rozstępy. W obydwu sytuacjach bardzo dobrym sposobem może być zastosowanie kremu na rozstępy Revitol Stretch Mark.

Jego działanie zostało potwierdzone naukowo. A produkt plasuje się bardzo wysoko wśród innych preparatów do walki z rozstępami.  Większość stosujących go osób wypowiedziała się o nim bardzo pozytywnie.

W kremie zawarte są składniki, takie jak: skwalen, witaminy E, A, D3, a także wyciąg z aloesu zwyczajnego (Aloe Vera) i wyciąg z pestek grejpfruta, które wzmacniają strukturę skóry, wpływają na jej elastyczność oraz wspomagają produkcję kolagenu. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego specyfiku nie tylko zminimalizujesz ryzyko wystąpienia rozstępów, ale również w łatwy sposób zredukujesz te już istniejące,bez potrzeby stosowania terapii laserowej.