Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Maść na rozstępy - poznaj składniki przed zakupem!

Kosmetyki na rozstępy bywają różne. Oferta aptek oraz sklepów kosmetycznych jest pod tym względem przeogromna. Jedne preparaty na rozstępy sprawdzają się dla kobiet w ciąży, inne stosowane są przez ćwiczących mężczyzn. O skuteczności działania takich produktów oraz o ich skonkretyzowanym przeznaczeniu decyduje przede wszystkim skład tych kosmetyków. Jakie składniki są najczęściej spotykane w kosmetykach redukujących rozstępy? Publikujemy poniżej.

 • Etanolowy wyciąg z czosnku – przyspiesza gojenie ran poprzez przyspieszenie procesu wytwarzania rąbków naskórkowych w ranie. Poprawia również oddychanie komórkowe.
 • Wyciąg z aloesu zwyczajnego – wykorzystywany na szeroką skalę do leczenia skóry poprzez redukcję blizn. Ma doskonałe działanie, zwiększa jędrność i gładkość.
 • Wyciąg z pestek grejpfruta – składnik zwiększający efektywność produkcji elastyny i kolagenu. Ma bardzo dobre właściwości w uzyskiwania lepszej elastyczności skóry.
 • Trokserutyna – chroni naczynia krwionośne oraz limfatyczne, zwiększając ich elastyczność oraz napięcie. Wykorzystywana również ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające.
 • Alantoina – jeden z najpopularniejszych składników kremów i maści na rozstępy działający przeciwzapalnie oraz ściągająco. Regeneruje skórę, pomagając walczyć z bliznami, rozstępami oraz innymi jej problemami.
 • Wyciąg z rumianku – stosowany dla właściwości ściągających, przeciwzapalnych, oczyszczających i gojących. Wykorzystywany również w przeziębieniach.
 • Skwalen – uzyskiwany z różnych źródeł, najczęściej z wątroby rekina. Ma bardzo dobre właściwości ochraniające strukturę skóry oraz uzupełniające jej braki.
 • Witaminy A i E – przeciwdziałają negatywnemu wpływowi wolnych rodników na skórę, mają również działanie antyutleniające. Doskonale radzą sobie z poprawą krążenia krwi w naczyniach krwionośnych. Mają również zdolności w zakresie regeneracji tkanek. Witamina E uzyskiwana jest najczęściej z owoców mango, kiwi oraz migdałów.
 • Witamina D3 – stosuje się ją w kremach na rozstępy, zwłaszcza z powodu jej regenerujących właściwości. Witamina ta występuje w maściach i kremach najczęściej wraz z witaminami A i E, wspomagając ich działanie.
 • Mleczan Amonu – związek bezpośrednio oddziałujący na naskórek, wygładzający go i regenerujący. Zwiększa produkcję włókien kolagenowych, czyniąc skórę bardziej elastyczną i odporną na uszkodzenia. Poprawia działanie innych składników maści i kremów, zwiększając ich wchłanianie.
 • Kwas glikolowy – pomaga w wyeliminowaniu starych, zrogowaciałych warstw naskórka. Odświeża skórę, przygotowując ją do przyjęcia aktywnych składników.
 • Hialuronian sodu – jeden z najlepszych składników o działaniu nawilżającym. Pielęgnuje oraz poprawia elastyczność skóry. Sprawia, że staje się ona gładka i elastyczna.
 • Pathenol (witamina B5) – nawilża skórę, zwiększając jej elastyczność i miękkość. Bardzo łatwo wchłania się w jej głębokie warstwy. Występuje naturalnie w organizmie, częsty składnik maści i kremów. Działa łagodząco i przeciwzapalnie, poprawia barierę lipidową, chroniąc tym samym naskórek przed działaniem czynników zewnętrznych, aktywizuje naturalny podział komórek, dzięki czemu wpływa na ich szybszą regenerację.
 • Witamina PP – korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie skóry, poprawia jej ukrwienie oraz wpływa na zwiększenie jej możliwości wchłaniania substancji czynnych pochodzących ze składu kosmetyków.
 • Lecytyna – aktywizuje komórki skóry do regeneracji, ułatwia wchłanianie substancji kremów i maści, których jest składnikiem.
 • Aminokwasy (walina, leucyna, izoleucyna) – związki aktywnie nawilżające skórę, dobrze współpracujące z naskórkiem. Działają poprzez zwiększenie elastyczności i miękkości skóry.