Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Maści na rozstępy

Wiele jest osób, które borykają się z rozstępami. Problem ten dotyczy ludzi w różnym wieku - kobiet w ciąży, nastolatków, mężczyzn korzystających z siłowni, licząc na szybki przyrost masy mięśniowej. Pomimo wielu różnic, łączy ich jeden cel - chęć skutecznej walki z nieestetycznymi prążkami. Sposobów likwidacji rozstępów jest wiele. Część osób sięga po maści na rozstępy, uważając je za najlepszy sposób walki z prążkami. Zastanawiasz się, czy tego rodzaju specyfiki są w stanie pomóc? Poniżej znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym rozwiejesz wszelkie wątpliwości.

Jak działają maści na rozstępy?

Maści na rozstępy bazują na substancjach, przyczyniających się do pobudzenia produkcji kolagenu - włókna białkowego, odpowiadającego za wytrzymałość i elastyczność skóry. Zwiększona produkcja kolagenu jest istotna, ponieważ to właśnie to włókno ulega zerwaniu podczas gwałtownego rozciągania się skóry. Dzięki pobudzaniu produkcji tego włókna białkowego, skóra zostaje wzmocniona, w efekcie czego powstawanie kolejnych rozstępów jest redukowane do minimum. Maści na rozstępy działają również poprzez rozjaśnianie zabarwienia prążków. Dzięki temu stają się one dużo mniej widoczne. Co więcej, za sprawą tego rodzaju specyfików (a dokładniej rzecz ujmując - dzięki odpowiednim składnikom) możliwe jest wygładzenie rozstępów. W ten sposób nieestetyczne prążki stają się niewyczuwalne w dotyku.

Maści na rozstępy a skuteczność

Wiele jest osób, które zastanawiają się, czy maści na rozstępy są faktycznie skuteczne. Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy preparat dostępny na rynku różni się między sobą. Jeśli tylko zawiera odpowiednie substancje, wówczas powinien wykazywać się skutecznością. Mówiąc o efektywności maści na rozstępy, trzeba wziąć pod uwagę również fazę, w jakiej znajdują się prążki. Od niej w dużej mierze zależy to, czy dany specyfik będzie w stanie zwalczyć istniejący problem nieestetycznych prążków. Maści na rozstępy w fazie zapalnej sprawdzają się najlepiej. A to dlatego, że takie prążki są jeszcze „świeże”. Nie preferują „terapii szokowej”, a zaaplikowanie preparatu właśnie to dla nich oznacza. Dzięki nakładaniu specyfiku faktycznie można zmniejszyć widoczność czerwonych rozstępów, rozjaśniając ich zabarwienie (są zbliżone do koloru skóry) oraz zmniejszając ich wyczuwalność (skóra wydaje się być niemal gładka). A jak to jest w przypadku prążków w fazie bliznowacenia? Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie maści na rozstępy są w stanie uporać się z białymi prążkami. Zwykle tego typu specyfiki stanowią już kurację wspomagającą profesjonalne zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Dobrze jest stosować maści na rozstępy między zabiegami mezoterapii bezigłowej, mezoterapii igłowej, peelingu kwasem glikolowym.

Czy warto stosować maści na rozstępy?

Biorąc pod uwagę to, że nie zawsze maści na rozstępy są skuteczne, pytanie o to czy warto je w ogóle stosować, wydaje się być uzasadnione. Należy jednak mieć świadomość, że tego rodzaju specyfiki dobrze jest stosować - także na istniejące już prążki. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z czerwonymi rozstępami. Wybierając odpowiedni specyfik, faktycznie można zmniejszyć ich widoczność. Warunkiem jest jednak regularne ich aplikowanie. Zaś stosowanie maści na białe rozstępy poleca się z tego względu, że wspomagają inne sposoby oraz przyspieszają ich efekt. Warto wiedzieć, że maści na rozstępy doskonale sprawdzają się jako środek zapobiegawczy. Osoby, które mają predyspozycje (nie tylko genetyczne) do powstawania prążków, powinny dość wcześnie zacząć aplikować tego rodzaju specyfiki. Dzięki nim prawdopodobieństwo pojawienia się rozstępów będzie niewielkie. Dotyczy to kobiet planujących macierzyństwo, osoby w wieku dojrzewania, osoby stosujące drastyczne sposoby odchudzania czy panów intensywnie walczących o szybki przyrost masy mięśniowej.