Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Revitol Stretch Mark - najlepszy krem na rozstępy?

Pojawiają się na różnych etapach życia. Dlatego nigdy nie możemy być pewni, czy nie przyjdzie nam z nimi walczyć. Mogą szpecić skórę już nastolatków, u których na etapie gwałtownego wzrostu zauważa się charakterystyczne linie pod kolanami, na pośladkach, czy biuście. Często też pojawiają się w ciąży, pogarszając humor przyszłej mamie, która zamiast skupiać się na szczęściu, narzeka na nieestetyczne zmiany na brzuchu. Nie są obce także osobom odchudzającym się i powracającym do swojej wagi, a nawet aktywnie ćwiczącym, łamiąc perfekcyjny wygląd wyrzeźbionych pleców, czy bicepsów.

Tak duża powszechność rozstępów, niejako wymusza znalezienie skutecznego sposobu walki z nimi. Wiele osób za bardzo dobre narzędzie uważa krem na rozstępy Revitol Stretch Mark. Czy rzeczywiście kosmetykowi należy się laur uznania?

Profilaktyka i leczenie

Revitol Stretch Mark, według zapewnień producenta, ma być sposobem na istniejące rozstępy. Metodą na usunięcie czerwonych, a nawet białych zmian. Można go stosować, gdy problem się już pojawi, jak również w okresach, w których jesteśmy bardziej narażeni na występowanie charakterystycznych wrzecionowatych zmian na skórze, na przykład w okresie ciąży.

Producent zaleca stosowanie kosmetyku już w pierwszych tygodniach ciąży, a w przypadku jeśli jesteśmy szczególnie podatni na powstawanie rozstępów, nawet w okresie starania się o dziecko.

Tylko naturalne kosmetyki

Mało jest preparatów, które można bezpiecznie stosować w ciąży. Większość producentów leków zastrzega, że ich produkty nie są zalecane dla kobiet spodziewających się dziecka. Podobnie jest w przypadku kosmetyków, które nie zawsze są dozwolone dla przyszłych matek. Pewną ostrożność zaleca się w przypadku stosowania chemicznych preparatów – takich jak farby do włosów. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że ich składniki nie przenikają przez skórę (np. przez mikrouszkodzenia) i nie dostają się do krwiobiegu i dziecka. Wszelkie chemiczne preparaty są szczególnie niewskazane na początku ciąży. Mogą one również uczulać dziecko w okresie karmienia piersią, kiedy młoda mama wciera różne specyfiki w brzuch i w piersi, by pozbyć się blizn.

Dlatego szczególnie kobietom w ciąży i młodym mamom rekomenduje się naturalne preparaty.

Produkty powstały przy zachowaniu najwyższych standardów produkcji i w 100% w oparciu o naturalny skład. Takie kosmetyki są wolne od skutków ubocznych, są w pełni bezpieczne i mogą być stosowane bez szkody dla dziecka.

Jak działa Revitol Stretch Mark?

Najważniejsze w działaniu Revitol Stretch Mark wydaje się to, że preparat działa nie tylko na skutek – widoczne blizny, ale również likwiduje przyczynę powstawania rozstępów. Preparat skutecznie zwiększa produkcję elastyny i kolagenu oraz poprawia elastyczność skóry. Po jego systematycznym stosowaniu skóra staje się bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Tego, czego nie da się zauważyć gołym okiem to – mocniejsza, bardziej odporna na rozciąganie struktura. By móc mówić o efekcie usunięcia rozstępów, krem wnika głęboko w skórę, gdzie przyspiesza produkcję nowych komórek.

Zachowanie naturalnego kolorytu skóry jest możliwe, dzięki obecności w kremie witamin E i A. Poprzez wnikanie głęboko w skórę, mogą one chronić jej głębokie warstwy przed degenerującym wpływem. Dzięki zawartości witaminy D3 można z kolei uzyskać efekt rozciągania skóry ze znajdującą się pod nią tkanką, co czyni stosujące Revitol Stretch Mark osoby odporniejszymi na powstanie rozstępów. Ponadto wyciąg z aloesu pozwala nawilżyć i odżywić skórę, czyniąc ją przyjemniejszą w dotyku.

Kiedy stosować?

Podobnie jak to jest w przypadku innych preparatów, Revitol Stretch Mark najlepsze efekty przynosi w przypadku stosowania na świeże (czerwone) rozstępy. Aplikowany regularnie na skórę, na której dopiero pojawiły się zmiany, z dużym prawdopodobieństwem może je usunąć całkowicie.

Wiele osób jest zdania (zwłaszcza tych zawiedzionych konkurencyjnymi produktami), że jeśli rozstępy mają powstać, to i tak powstaną i nie warto stosować drogich kremów, które mogłyby temu przeciwdziałać. Takie myślenie nie uwzględnia jednej oczywistej prawdy – tak jak w przypadku większości chorób – w przypadku zmian estetycznych, jakimi są rozstępy – łatwiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli rozstępy już się pojawią, ich usunięcie może być bardziej skomplikowane. Ponadto nawet czerwone rozstępy zazwyczaj po terapii są dużo mniej widoczne.

Nie zawsze udaje się je usunąć całkowicie. Każdorazowo najważniejsza jest systematyczność oraz stosowanie się do zaleceń producenta. Tylko taka pielęgnacja skóry pozwala uzyskać najlepsze efekty.

Warto wiedzieć również o tym, że nawet jeśli specyfik nie zapobiegnie rozstępom w pełni, bo czerwone linie się pojawią, to na pewno będzie ich mniej i będą mniejsze niż w przypadku, gdyby nie chroniło się skóry poprzez nakładanie specjalistycznego kremu. Ponadto elastyczna i dobrze nawilżona skóra pozwoli na łatwiejsze usunięcie rozstępów już po ich pojawieniu się.

Uwzględniając to wszystko, co napisano wyżej. Revitol Stretch Mark pod względem działania nie różni się zasadniczo od konkurencji. Zmniejsza widoczne rozstępy (a czerwone pozwala w pełni usunąć) oraz zapobiega powstawaniu blizn. W przeciwieństwie jednak do tego, co mogą zapewnić inni producenci, Revitol Strech Mark objęty został gwarancją zwrotu pieniędzy. Po jego zakupie, jeśli produkt się nie sprawdzi, można odesłać opakowanie w przeciągu 90 dni i uzyskać zwrot gotówki.

Jak często stosować?

Krem Revitol Stretch Mark należy stosować dwa razy dziennie. Aplikacja nie powinna być oszczędna. Na skórę należy nanieść grubą warstwę kremu. Należy pamiętać o tym, by ubranie zakładać dopiero po pełnym wchłonięciu preparatu. Plus jest taki, że kosmetyk wchłania się szybko. Krem najlepiej stosować po kąpieli, kiedy rozgrzana skóra ma otwarte pory. Czynne substancje szybciej się wchłaniają, gdy na powierzchni skóry nie ma żadnych olejków, ani innych kosmetyków.