Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rozstępy na brzuchu - podstawowe informacje

Problem z rozstępami ma dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn. Nagłe przybranie na wadze, czy etap zaraz po ciąży, to najczęstsze przyczyny pojawienia się pasm pomarańczowej skóry. Walka z nimi, stała się dużo łatwiejsza od momentu udoskonalenie formuł kremów na rozstępy. Jak wiadomo, odpowiedzialnym za pojawianie się „pomarańczowej skóry” jest hormon zwany kortyzolem. Ujawnia się on w znacznych ilościach u kobiet w ciąży. Warto jednak zaznaczyć, że problem usuwania rozstępów mają także mężczyźni zajmujący się np. kulturystyką. Dotyczy to szczególnie górnych części ciała. To właśnie tutaj następuje najszybsza rozbudowa tkanki mięśniowej. Aby więc zapobiec w ogóle pojawieniu się rozstępów, należy unikać zbyt radykalnych zmian w wadze. Niestety, jeśli nie chcecie kupować kremów na rozstępy, musicie darować sobie zbyt szybkie odchudzanie. Jeśli jednak dojdzie już do sytuacji, że będziecie się musieli w nie zaopatrzyć, proponujemy zapoznać się z poniższą specyfiką kilku najpopularniejszych.

W wielu rankingach numerem jeden jest preparat o nazwie Revitol Stretch Mark. Mówi się o nim jako o „profesjonaliście” wśród kremów na rozstępy. Jego dodatkową zaletą jest możliwość używania go przez kobiety w ciąży. Jest więc jednocześnie preparatem o działaniu profilaktycznym, bo doprowadza do sytuacji, w której pomarańczowa skóra nie ma możliwości pojawienia się. Preparat ten zawiera też składniki naturalne, przez co efekty uboczne nie występują. Jednym z równiej znanych produktów, które pozwalają usuwać rozstępy jest, bardzo popularny wśród amerykańskich aktorów, Striagen-DS. Niestety preparat ten dość sporo kosztuje (cena to około 500 złotych), ale cena w pełni usprawiedliwia efekty. Wspomnieć należy też o kremie Trilastin. Jego z kolei wyróżnia efekt profilaktyczny. Jego używanie uelastycznia skórę, co zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów. To właściwie pierwsza trójka najlepszych preparatów w usuwaniu rozstępów.

Generalnie, wspólnym mianownikiem kremów na rozstępy, jest to, że nie są one w stanie, zlikwidować pomarańczowej skóry w ostatnim stadium jej istnienia. Co najwyżej potrafią ją zamaskować. Wspólna cechą, tym razem leczniczą, jest sposób działania. Preparaty te zawierają głównie witaminę A i D i wyciągi z aloesu. Mają one za zadanie stymulację kolagenu (dokładniej ujmując : jego syntezy), co ma widocznie pomóc w usuwaniu rozstępów. Jednocześnie produkty te, powodują zmianę elastyczności skóry, a co za tym idzie, poprawiają ogólny wygląd skóry. Gdy jednak preparaty nie mogą nam pomóc, należy zwrócić się do specjalisty, który być może skieruje nas na mezoterapię, bądź leczenie rozstępów laserem.