Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rozstępy na brzuchu

Białe lub czerwone wrzecionowate pasma, pojawiające się najczęściej na skórze brzucha, ud i pośladków. Znasz te oznaki? Mowa oczywiście o rozstępach. Dolegliwość ta dotyka wielu mężczyzn i kobiet w każdym wieku. W poniższym artykule postaram się przybliżyć problem rozstępów na brzuchu. Omówię przyczyny powstawania, a także sposoby zapobiegania i leczenia.

Przyczyny powstawania

Można wyróżnić kilka typów osób szczególnie podatnych na występowanie rozstępów na brzuchu. Najbardziej zagrożeni są ludzie otyli i kobiety w ciąży. Przyczyn powstawania blizn jest parę. Przede wszystkim winny im jest powiększony poziom kortyzolu we krwi. Powoduje to upośledzenie włókien kolagenu i elastyny. Ostatecznie skóra ma zmniejszoną podatność na rozciąganie.

Podczas nadmiernego rozciągnięcia dochodzi do zerwania sieci włókien, rezultatem czego są rozstępy. Do innych przyczyn należy między innymi powiększony poziom estrogenów, problem ten dotyczy kobiet w ciąży i korzystających z antykoncepcji hormonalnej. Zażywanie glikokortykosteroidów zawartych w lekach na alergię0 przyczynia się do zmniejszenia wytrzymałości skóry. Poza tym uboga w składniki odżywcze dieta także może mieć wpływ na pojawienie się rozstępów na brzuchu.

Sposoby zapobiegania

Jeżeli znajdujesz się w grupie szczególnie zagrożonej wystąpieniem rozstępów, spróbuj zapobiec ich powstaniu. Profilaktyka jest o nieba łatwiejsza od usuwania już powstałych blizn. Najlepiej zacząć od zmiany sposobu odżywiania. Musisz zadbać, aby organizm otrzymał niezbędną dawkę składników odżywczych każdego dnia. Co jeść? Przede wszystkim należy regularnie jeść posiłki bogate w cynk oraz witaminy A i E. Poza tym unikaj wszelkich drastycznych diet. Gwałtowna zmiana wagi przyczynia się do powstawania rozstępów, a efekt jo-jo uderza podwójnie. Pamiętaj, że brzuch jest najbardziej narażony na rozstępy w trakcie restrykcyjnych diet.

Inną naturalną metodą zapobiegania rozstępom są regularne masaże. Zabieg najlepiej wykonać zaraz po kąpieli, gdyż nawilżona skóra łatwiej reaguje. Masaż wykonuje się delikatnymi, kolistymi ruchami, wzmacnia się w ten sposób strukturę tkankową skóry. Jeśli jesteś w zaawansowanej ciąży, przed wykonaniem zabiegu skontaktuj się z lekarzem, czy nie ma żadnych przeciwwskazań.

Leczenie rozstępów

Walka z rozstępami nie należy do łatwych, ale nie zalicza się jej do zadań niemożliwych. Istnieje kilka sposobów na skuteczne usuwanie rozstępów. Można spróbować kuracji farmakologicznej. Leki zawierające retinoidy cofają proces degradacji kolagenu oraz stymulują fibroblasty. Pozwala to na powstrzymanie rozstępów, jednak nie likwiduje ich całkowicie. Innym sposobem jest wstrzykiwanie specjalnych koktajli mających na celu pobudzanie produkcji kolagenu.

Warto również zapoznać się z ofertą kosmetyków przeciwko rozstępom. Polecam krem Revitol Stretch Mark. To krem stworzony specjalnie dla osób walczących z rozstępami. Zawiera wyłącznie naturalnie składniki, jest całkowicie bezpieczny, nawet dla kobiet w ciąży. Zapobiega powstawaniu nowych rozstępów oraz niweluje te już istniejące. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia elastyczność skóry.

Podsumowanie

Rozstępy na brzuchu są poważnym problemem, jednak osoba bogata w wiedzę na ich temat może szybciej się pozbyć problemu blizn. Mam nadzieję, że informacje zawarte w powyższym artykule odpowiedzą na nurtujące Was pytania i będziecie mogli skuteczniej walczyć z rozstępami. Powodzenia w kuracji!