Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach to medycznie rzecz ujmując, wrzecionowate pasma pomarszczonej skóry. Wiadomo, że są one efektem, niedoboru komórek odpowiedzialnych za produkcję białka. Głównym powodem ich pojawiania się, jest szybki przyrost masy. Zagrożone są jednak nie tylko kobiety lubiące jeść, ponieważ badania medyczne udowodniły, że również przyrost masy mięśniowej powoduje rozstępy (a więc i panie ćwiczące kulturystykę nie mogą spać spokojnie). Także po ciąży a szczególnie po karmieniu piersią, mogą się one pojawić.

Metod walki z rozstępami na piersiach można wyróżnić kilka, dzieląc je z grubsza na medyczne i „babcine”. Do tej drugiej grupy walki z rozstępami zaliczyć można stosowanie okładów z owoców, które to maja pomagać poprzez zawarte np. w grejfruta witaminy. Ma to widocznie zmniejszać rozstępy. Ciężko jednak udowodnić skuteczność takiej kuracji z perspektywy medycznej. Pierwszą bronią w sytuacji która zagraża powstaniem rozstępów na piersiach (wspominany przyrost masy ciała), jest nawilżanie miejsc zagrożonych. Lekarze proponują również natłuszczanie tychże kremami z witaminą E, która odpowiada za jędrność skóry. Odnośnie witamin, często specjaliści mówią pozytywnym działaniu, tych z grupy A i D. W zachowaniu elastyczności skóry i oddaleniu widma rozstępów pomagają również kąpiele. Pamiętać należy o używanie strumienia zimnej i gorącej wody, na przemian.

Medyczne metody na rozstępy na piersiach, to przede wszystkim preparaty, zawierające między innymi kwas mlekowy i wyciągi z soi. Te środki powodują skutecznie zapobiegają zwiększaniu się rozstępów. Kiedy jednak i one zawiodą, najskuteczniejszym sposobem, pozostaje leczenie farmakologiczne. Mowa oczywiście, o laserowym usuwaniu starych (częściowo usuniętych przez preparaty) rozstępach. Oczywiście na taki zabieg możemy się udać tylko po konsultacji z dermatologiem, który określi w przybliżeniu stopień powodzenia takiego przedsięwzięcia. Oczywiście jest to proces kosztowny i często w przypadku rozstępów na piersi, przekraczający 1000 złotych.

Zanim jednak wydamy setki złotych na operacje, możemy zastosować prostsze i tańsze metody na uniknięcie rozstępów. Przede wszystkim należy unikać zbytnich zmian wagi ciała. Należy również dbać o odpowiednią ilość witamin A, E i D w organizmie. Potrzebna nam więc dieta bogata w te składniki.