Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rozstępy piersi

Według wielu kobiet rozstępy na piersiach to najgorszy typ rozstępów. Biust jest jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości, wszelkie blizny obniżają ich atrakcyjność. Gdy zauważysz rozstępy na swoich piersiach, z pewnością zrobisz wszystko, żeby zapobiec ich ekspansji. Niestety, nie wszystkie metody są skuteczne. Jaką taktykę obrać? Postaram się pomóc Ci w poniższym artykule.

Rozwój rozstępów

Zmiany powstałe w wyniku pojawienia się rozstępów są trwałe i nieestetyczne. Właściwie niemożliwe jest całkowite ich zlikwidowanie. W pierwszej fazie rozstępy są ciemnoczerwone, ułożone równolegle. To pora, żeby je zaatakować. Należy użyć aktywnych kosmetyków bądź specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. W drugiej fazie rozstępy zaczynają zanikać. To naturalna próba organizmu przywrócenia naturalnej struktury skóry. Niestety, całkowite usunięcie blizn nie jest wtedy możliwe, można co najwyżej spróbować zamaskować ślady. Piersi już nigdy nie odzyskają w pełni swojego poprzedniego wyglądu.

Przyczyny powstawania

Jest wiele czynników powodujących powstawanie rozstępów na piersiach. Zacznijmy od ustalenia grup ryzyka. Zazwyczaj rozstępami zagrożone są kobiety w ciąży (następuje wtedy nagły wzrost piersi) oraz dziewczęta w okresie dojrzewania. Główną przyczyną powstawania rozstępów jest nadmiar wytwarzania kortyzolu, jest to hormon wytwarzany przez korę nadnerczą. Kortyzol niekorzystnie wpływa na strukturę włókien kolagenu i elastyny, skutkiem czego skóra ma zmniejszoną podatność na rozciąganie. Wtedy niewiele potrzeba, by doszło do zerwania struktury skóry i w rezultacie do rozstępów. Innymi hormonami odpowiedzialnymi za pojawianie się rozstępów są estrogeny. Wytwarzane są w większej ilości w trakcie ciąży oraz antykoncepcji hormonalnej. Poza tym rozstępy mogą być skutkiem złej diety czy zbyt małej ilości ruchu. Nie bez znaczenia są także uwarunkowania genetyczne, jeśli rozstępy często występują u członków Twojej rodziny, istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że ten problem dotknie również Ciebie.

Jak przeciwdziałać?

Zawsze powtarzam, że w przypadku rozstępów najważniejsza jest profilaktyka. Jeśli masz podejrzenia, że na Twoich piersiach mogą pojawić się rozstępy, nie masz czasu do stracenia, musisz natychmiast przejść do działania! Zacznij od regularnego nawilżania skóry piersi. Korzystaj z kosmetyków nawilżających bogatych w witaminy A i E oraz związki krzemu. Zadbaj o swoją dietę. Nie możesz dopuścić do niedoboru składników odżywczych. Staraj się utrzymywać stałą wagę, nie korzystaj z restrykcyjnych diet.

Jeśli rozstępy już się zaczynają pojawiać, nie wszystko stracone. Stosuj się do powyższych rad, są one uniwersalne. Poza tym możesz skorzystać z osiągnięć dzisiejszej kosmetologii. Jednym z najbardziej cenionych kremów jest Revitol Stretch Mark, jego sprawdzona formuła skutecznie usuwa istniejące rozstępy, zapobiegając przy tym powstawaniu nowych. Jest przy tym całkowicie bezpieczny, wszystko dzięki zastosowaniu naturalnych składników. Poza tym możesz spróbować odwiedzić dermatologa, przepisze Ci odpowiednie leki, jednak wtedy uważaj na możliwość wystąpienia skutków ubocznych.

Podsumowanie

Rozstępy na piersiach to nie koniec świata, da się z nimi walczyć. Blizny nie muszą szpecić Twojego ładnego biustu. Zastosuj się do powyższych porad, a szybko zrozumiesz, że walka z rozstępami jest łatwiejsza, niż Ci się początkowo wydawało. Powodzenia!