Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rozstępy po ciąży - podstawowe informacje

Stało się – zostaniesz matką. Od teraz będziesz odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale i za istotkę, która żyje w Tobie. Pamiętaj, teraz musisz dbać o siebie podwójnie. To dbanie o siebie nie oznacza oczywiście dodatkowych porcji jedzenia, ale dbanie o spokój, równowagę, harmonię. Ten czas jest taki magiczny, że nie chcesz, żeby cokolwiek go popsuło. A już na pewno nie chcesz, żeby popsuły go takie błahe sprawy, jakimi są rozstępy. Ta przypadłość dotyka jednak 90% kobiet w ciąży. Więc albo zaakceptujesz ten stan, jako coś przynależnego do ciąży, albo zaczniesz z nimi walczyć. Wiadomo – brzuch w czasie ciąży musi rosnąć, rosnąć, rosnąć... Skóra jednak nie może bezkarnie rozciągać się w nieskończoność. Gdy zgromadzi się zbyt wiele kilogramów, odpowiedzialne za jędrność skóry włókna kolagenu i elastyny ulegają osłabieniu. Pojawiają się rozstępy w postaci różowych pasków lub niteczek, które z upływem czasu bledną, robiąc się białoperłowe. Im mniej przytyjesz podczas ciąży, tym większa szansa, że się nie pojawią.

Na rozstępy bardziej narażone są kobiety o jasnej cerze, gdyż zazwyczaj mają delikatniejszą skórę. Duże znaczenie mają dziedziczne skłonności. Rozstępom jednak można spróbować zapobiec lub przynajmniej sprawić, żeby było ich mniej. Kiedy są maleńkie, wystarczy zwykła oliwka, by natłuścić skórę, dobrze ją odżywić i dostarczyć jej dużej porcji witaminy D. Zacznij działać już w drugim miesiącu ciąży. Smaruj brzuch, pośladki i uda specjalnymi preparatami przeciw rozstępom lub zwykłą oliwką.

Pobudzają one krążenie krwi i limfy, uelastyczniając skórę, a także przeciwdziałając obrzękom. Delikatny automasaż jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży. Rób go systematycznie, raz lub dwa razy dziennie do końca ciąży. Kiedy to nie przyniesie rezultatu, powinnaś zastosować specjalne kosmetyki na rozstępy. Zawierają one lanolinę oraz substancje ujędrniające i uelastyczniające skórę. Można je z powodzeniem stosować już od czwartego miesiąca ciąży. Wnikają tylko w warstwy skóry, nie musisz więc martwić się, że coś się stanie rozwijającej się w Tobie istotce. Te specyfiki sprawią, że już istniejące rozstępy stan się mniej widoczne, a te, które jeszcze się nie uwydatniły, zostaną głęboko ukryte. Rozstępy, które zostaną Ci po ciąży będą albo bardzo niewielkie, albo szybko dasz sobie z nimi radę. Największą szansę masz na to do trzech miesięcy po odstawieniu dziecka od piersi.