Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rozstępy po ciąży

Ciąża jest jednym z ważniejszych okresów w życiu kobiety. Jednocześnie jest trudnym momentem dla organizmu. Stan ten znacznie osłabia całe ciało. Skóra nie zawsze jest tak elastyczna jak być powinna. Nieodpowiednia pielęgnacja skóry i jej tendencje mogą przyczynić się do pojawienia się rozstępów. Te pojawiają się w strategicznych miejscach, np. na brzuchu, udach, czy pośladkach.

Jak zapobiegać rozstępom podczas ciąży?

Jeśli jeszcze nie musisz ich usuwać to warto skutecznie zapobiegać ich powstaniu. Profilaktykę warto rozpocząć już w pierwszych tygodniach ciąży. Skórę należy powoli przygotowywać na coraz większe rozciągnięcie. Jeśli będzie natłuszczona, masowana, to występuje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia włókien i powstania rozpadliny.

Kolejnym i równie znacznym etapem profilaktyki jest racjonalna dieta i niedopuszczenie do nadmiernej nadwagi w ciąży. Warto ograniczać słodycze, jeść z umiarem i wzbogacać dietę w cynk. Spożywać ryby, mięso, ziarna zbóż, zielone warzywa, jaja czy pestki dyni. Odpowiednio zbilansowana dieta wspomaga także prawidłowy rozwój płodu.

Ruch – do niego zachęca się wszystkich. A jak to jest w przypadku kobiet w ciąży? Oczywiście warto z niego korzystać również w „błogosławionym stanie”, jeżeli tylko uprawiało się sporty przed zajściem w ciążę. Należy jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek. Jeśli zawsze uciekałaś od sportu i nie masz kondycji, nagły nadmiar sportu może tylko zaszkodzić Tobie i dziecku.

Czy można zlikwidować rozstępy po ciąży?

Likwidacja rozstępów po ciąży jest możliwa i warto o tym pamiętać. Należy jednak rozpocząć kurację stosunkowo wcześnie, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Rozstępy, które już się zabliźniły są znacznie bardziej problematyczne niż te świeże, jeszcze różowe.

Do usuwania świeżych rozstępów najbardziej odpowiednie są kremy tłuste, do tego przeznaczone. Specjalne kosmetyki oddziałują na zawarty w skórze kolagen. Skóra staje się jędrniejsza, rozstępy rozjaśnione i mniej widoczne. Natłuszczanie skóry w ciąży pomaga w przystosowaniu jej do nadmiernego rozciągnięcia, dlatego warto to robić jeszcze zanim pojawią się zmiany. Jeżeli rozstępy są starsze, nabrały już białego koloru to znacznie utrudnia ich usunięcie. Regularne i niestety długotrwałe stosowanie kosmetyków może przynieść zadowalające efekty.

Dobry krem na rozstępy - Revitol Stretch Mark Cream

Ten skuteczny krem jest w pełni naturalny i bezpieczny. Odpowiedni do stosowania również przez kobiety w ciąży. Stosując regularnie krem możesz zapobiec pojawieniu się nowych rozstępów. Revitol Stretch Mark Cream zwiększa produkcję elastyny i kolagenu. Zwiększa elastyczność skóry. To idealny produkt, stworzy na potrzeby kobiet w ciąży, walczących z problemem rozstępów.

Sama aplikacja kremu z pewnością nie wystarczy. Skórę należy pobudzać, masować. Wzmagać krążenie, aby zwiększyć wchłanialność i skuteczność kosmetyku.

Jeśli pielęgnacja kosmetykami nie przyniesie oczekiwanych efektów, warto skorzystać z zabiegów w salonach kosmetycznych, np. mikrodermabrazja, chemabrazja, zabiegi z zastosowaniem kwasów czy lasera.