Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rozstępy w ciąży

Jak dobrze już Ci wiadomo – ciało kobiety podczas ciąży jest narażona na wiele zmian. Jedną z nich są rozstępy – koszmar wielu kobiet myślących o macierzyństwie. Jest to częsta dolegliwość, lecz przez wiele kobiet postrzegana jako coś wstydliwego. Problem ten dotyczy od 50% do 90% kobiet. Rozstępy najczęściej pojawiają się w połowie ciąży i występują przeważnie na dolnej części brzucha, lecz mogą także pojawić się na udach, biodrach, pośladkach, piersiach oraz ramionach.

Czym są rozstępy?

Najczęściej są to niewielkie zagłębienia w skórze, mają różowy kolor u kobiet o jasnej cerze. U kobiet o ciemnej karnacji są mniej widoczne, przez co uważa się, że są one mniej narażone na ich powstawanie. Chociaż rozstępy nie są bolesne mogą powodować mrowienie bądź swędzenie. Rozstępy powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych znajdujących się w skórze, lecz mogą powstawać także w wyniku jej nadmiernego rozciągnięcia.

Czynniki które wpływają na to czy rozstępy staną się Twoim problemem:

  • genetyka - jeżeli Twoja mama, siostra miała rozstępy najprawdopodobniej też będziesz je mieć,
  • masa ciała - zbyt szybkie przybieranie na wadze, może spowodować rozstępy,
  • dieta - niezdrowe pożywienie ma wpływ na rozwój rozstępów,
  • pochodzenie - kobiety o ciemniejszej karnacji mają mniejsze prawdopodobieństwo tego, że powstaną u nich rozstępy.

Jak radzić sobie z rozstępami?

Przede wszystkim musisz zadbać o siebie jedząc zdrowe pożywienie. Skorzystaj z specjalnych masaży, które oferują zakłady SPA, aby nadać swojej skórze więcej sprężystości i jędrności. Pamiętaj, aby nawilżać swój brzuch kremami dozwolonymi do użytku podczas ciąży. Pij dużo płynów, a jeśli swędzenie jest uporczywe - zastosuj krem z witaminą E. Stosuj specjalistyczne kremy na rozstępy nawet jeśli jeszcze nie masz z nimi problemów – pomoże Ci to skutecznie zapobiegać ich powstawaniu.

Jeśli masz już problem z rozstępami - nie przejmuj się, po urodzeniu dziecka różowe rozstępy przemienią się w srebrzyste linie. Pozostałości po rozstępach nie są zbytnio widocznie i wiele kobiet o nich nie myśli uznając je za oznaki macierzyństwa. Jeśli Ty myślisz inaczej i pragnęłabyś je usunąć – masz na to wiele sposobów. Istnieją nowe technologie, dzięki którym można załagodzić lub nawet całkowicie zlikwidować rozstępy. Najczęściej zaleca się aby udać się do dermatologa i zaczerpnąć fachowej rady. Możesz także udać się na konsultację do chirurga plastycznego, aby ustalić czy w Twoim przypadku można skutecznie usunąć rozstępy za pomocą operacji.