Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Usuwanie rozstępów

Rozstępy potrafią zepsuć niemal każdemu humor. Gdy się pojawiają na śnieżnobiałej skórze, mogą naprawdę zdenerwować. Tym bardziej wtedy, kiedy znajdą się w bardzo wyeksponowanym miejscu. Pojawiają się bardzo szybko, ale o ich zniknięcie bardzo trudno. Dlatego też wymyślono aż tyle różnych metod usuwania rozstępów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze.

Laserowe usuwanie rozstępów to najnowsza i najskuteczniejsza metoda walki z problemem. Pozwala na szybkie wyeliminowanie defektów skóry oraz skutecznie odmładza ją. Działanie poszczególnych laserów różni się od siebie. Niektóre równomiernie naświetlają skórę, inne jedynie „dziurkują” ją, jednocześnie lepiej docierając do jej struktury. Poprzez mikroskopijne uszkodzenia laser dociera do skóry i pobudzają ją do regeneracji. To metoda całkiem bezpieczna. Przypatrując się jej bliżej, trzeba by napisać, że wykorzystuje laser miedziowy, barwnikowy, CO2. Po zabiegu tego typu wymagana jest rekonwalescencja, ponieważ skóra pokryta jest strupkami, jest bolesna i zaczerwieniona.

Peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego – w małych stężeniach substancja ta powoduje zmniejszenie grubości warstwy rogowej skóry, w dużych stężeniach wpływa na stymulację produkcji nowych komórek ciała. Peeling nazywamy również przy pomocy innych terminów: abrazja, złuszczanie, ablacja, chemeksfoliacja, chemabrazja. Innymi rodzajami peelingu jest złuszczanie mechaniczne i fizyczne.

Mezoterapia to odżywianie skóry właściwej różnymi rodzajami substancji leczniczych, w celu zmobilizowania jej do zregenerowania kolagenu. Metoda znana pod tą nazwą jest od bliska pięćdziesięciu lat. Jest to technika wykorzystywana już od dłuższego czasu w dermatologii estetycznej. Przeciwwskazaniem dla tej metody są ciąża, karmienie piersią, alergie, cukrzyca, opryszczka i inne.

Leczenie farmakologiczne wykorzystuje różne substancje czynne, na przykład retinoidy, które wpływają na zharmonizowanie procesów rogowacenia skóry. Mają one także dobry wpływ na stymulację fibroblastów oraz syntezę kolagenu, decydują o dobrej syntezie kolagenu. Szczególną uwagę osób cierpiących z powodu rozstępów przykuwa ostatnimi czasy: Revitol Stretch Mark. Przede wszystkim z tego powodu, że jest to preparat bezpieczny. Usuwa defekty powstające na skórze w okresie dojrzewania, podczas ciąży, czy karmienia piersią. Bardzo dobrze również sprawdza się u osób stosujących sterydy. Jego główną zaletą jest uniwersalność zastosowania.

Dermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry. Jej celem jest wygładzenie skóry oraz wyeliminowanie jej niedoskonałości, na przykład rozstępów. Metoda ta służy również do usuwania blizn, zmarszczek i trądziku.

Chyba najmniej popularną metodą jest chirurgiczne wycięcie rozstępów, które polega na wycięciu kawałka skóry, dotkniętego problemem. Niestety w miejscu rozstępów pojawia się inna skaza – blizna. W miejsce jeden blizny (rozstępy są przecież bliznami) pojawia się druga. Rodzi się w takim razie pytanie, czy warto?