Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Zabiegi na rozstępy

Rozstępy to problem z którym walczyć możesz na różne sposoby. Wybór zależy przede wszystkim od Ciebie, oraz niezmiernie często – również od zasobności Twojego portfela. Tak niestety w przypadku zabiegów na rozstępy.

Musisz sobie zdać przede wszystkim sprawę z tego, że pojedyncza wizyta i jeden zabieg na niewiele się tutaj zda. W przypadku rozstępów w formie zaawansowanej będziesz potrzebowała ich nieco więcej, a to z kolei wymaga pewnych zwiększonych kosztów finansowych. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli dobrze poszukasz to i wśród tej drogiej opcji znajdziesz nieco tańszą formę walki ze swoim problemem.

„Tanie” zabiegi na rozstępy

Jedną z takich - relatywnie rzecz biorąc - tańszych metod jest mezoterapia. Jest to sposób całkowicie bezbolesny, ale musisz pamiętać o tym, że aby pozbyć się charakterystycznych dla rozstępów bruzd trzeba będzie go powtórzyć co najmniej kilkakrotnie. Dobrą informacją jest to, że wystarczy jeden raz na pół roku. Sam zabieg polega na dostarczaniu do organizmu specjalnej ampułki ze składnikami odżywczy, które mają pobudzić działanie kolagenu, tak aby zlikwidować rozstępy. Pewną odmianą tego sposobu jest mezoterapia igłowa. W tym wypadku składniki wstrzykuje się bezpośrednio w skórę za pomocą igieł.

Kolejną, nieco tańszą metodą walki z rozstępami jest peeling. W tym wypadku – jeśli poddasz się takiemu zabiegowi – Twój naskórek zostanie „złuszczony”, a skóra wygładzona. Podobnie jednak jak w przypadku mezoterapii będziesz musiała go dość regularnie powtarzać.

Droższe zabiegy na rozstępy

Jeśli Twój portfel jest bardzo zasobny, a dodatkowo borykasz się z poważnymi rozstępami to możesz zdecydować się na dermabrazję. Jest ona przeprowadzany przy pomocy specjalnego urządzenia, którego zadaniem jest złuszczanie skóry. Niestety jest to zabieg bolesny i dlatego stosuje się przy nim miejscowe znieczulenie. Istnieje również jego droższa odmiana – dermabrazja laserowa. W tym przypadku stosuje się promień, który „odparowuje” uszkodzone komórki. W obu przypadkach potrzebna jest kilkunastodniowa rehabilitacja.

Alternatywa dla zabiegów

Jeśli jednak nie masz zbyt dużo pieniędzy nie musisz załamywać rąk. Zawsze możesz zdecydować się na dużo tańsze formy walki z rozstępami. Na szczęście wybór jest obecnie ogromny, co z drugiej strony tworzy problem dotyczący podjęcia konkretnej decyzji.

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie ten, który na rozstępy działa niejako „od środka”. Jednym z takich preparatów jest Revitol Stretch Mark. Ma on dość ciekawą formułę i odwrotnie niż w przypadku wielu innych kremów, kapsułek itd. aktywuje Twój naturalny kolagen, zamiast dostarczać go do organizmu. Już dawno odkryto, że to właśnie ten związek ma wiele „do powiedzenia” w kwestii walki z rozstępami. Ma również jeszcze jedną – istotną z Twojego punktu widzenia – zaletę. Jego skład jest całkowicie naturalny, a więc nie musisz się obawiać żadnych skutków ubocznych. Możesz stosować go nawet będąc w ciąży, bo w żadnym wypadku nie zaszkodzi Twojemu dziecku.