Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

Rozstępy - Usuwanie i Redukcja

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Zapobieganie rozstępom

Rozstępy są niczym innym jak pasmami wiotkiej skóry. Pojawiać mogą się po obu stronach ciałach, zazwyczaj wiążą się z zachwianiami naszej wagi. Aby móc ich uniknąć, czy też skutecznie zwalczać konieczne jest stosowanie zbilansowanych diet i dobre planowanie ćwiczeń związanych z aktywnością ruchową. Czasami jednak trudnym będzie całkowite zapobiegnięcie ich powstawania. Im pojawieniu bardzo rzadko towarzyszą jakiekolwiek objawy, może to być co najwyżej drobny swąd, pieczenie, czy też ból. Zmiany na samym początku są wyniosłymi i obrzękowymi, z brzegiem czasu jednak ulega to zanikowi.

Będziemy mogli dokładnie określić grupę ludzi, którzy posiadać będą mogli predyspozycje do występowania rozstępów właśnie. Będą to między innymi ludzie otyli, nastolatki w okresie dojrzewania, osoby posiadające wahania wagi, przyjmujące specyficzną grupę leków, czy też posiadające po prostu genetyczne predyspozycje.

Sprawa nie jest jednak beznadziejną, możemy bowiem wyróżnić różnego rodzaju sposoby na rozstępy, zarówno zapobiegawcze przed ich powstawaniem jak i zwalczające je w momencie pojawienia się. Jeśli chodzi o profilaktykę, to najważniejsze będzie unikanie częstych i skrajnych wahań wagi, obojętnie czy będzie to tendencja spadkowa, czy też rosnąca. Walka z rozstępami opiera się także na stosowaniu odpowiedniej diety, która dostarczać będzie naszemu organizmowi zbilansowane ilości witamin i składników odżywczych, przede wszystkim jeśli chodzi o cynk oraz krzem.

W przypadku kiedy na profilaktykę jest już za późno i problem rozstępów dotknął właśnie nas zawsze zastosować można także kremy na rozstępy, których na rynku znajdziemy obecnie bardzo wiele. Oprócz tego wyróżnimy szeroką grupę kremów, żelów i olejków i wielu innych preparatów leczniczych, które posiadać będą różną skuteczność i sposób działania. Z pewnością połączenie ich z jednoczesną aktywnością fizyczną dawać będzie większe efekty, pamiętać musimy jednak o tym, że ćwiczenia muszą być zbilansowanymi i odpowiednio dobranymi.